• Telefon:

    694 112 158
  • E-mail:

    happykids@happykids.edu.pl
  • Godziny Pracy:

    Pon-Piąt: 06:30 - 17:30
Rytmika

Rytmika

RYTMIKA -1 x tygoniowo
(dla dzieci od 2 lat)
Praca z dziećmi w Przedszkolu HAPPY KIDS w zakresie umuzykalnienia i tańca jest ściśle związana z kalendarium wydarzeń, porami roku, świętami i uroczystościami, które to znajdują odzwierciedlenie we wszystkich działaniach edukacyjnych i wychowawczych.
Tak więc nauka piosenek, tańców, zabaw inscenizowanych, ruchowych wiąże się ściśle z treściami programowymi na poszczególnych poziomach wiekowych. Zajęcia muzyczno-wokalne to: ćwiczenia ruchowe, słuchowe, śpiew i zabawy przy muzyce. Tańce, zabawy ruchowe, akompaniament na instrumentach perkusyjnych, taktowanie na 2, 3, 4, śpiew na sylabach: la, ma, na?, słuchanie muzyki, tworzenie.

Dzieci uczą się:
- poruszania w przestrzeni w kole wiązanym i w kole bez podania rąk, w parach i kilkuosobowych kółeczkach;
- określania dźwięków pianina: gruby, cienki, wysoki, niski; akompaniamentu: szybki, wolny; nastroju w muzyce: smutny, wesoły;
- reagowania na sygnały muzyczne: zmiany kierunku marszu, biegu, przysiad, podskoki;
- rozpoznawania melodii znanych piosenek zagranych na pianinie lub nuconych;
- odróżniać brzmienie instrumentów perkusyjnych: tamburyn, bębenek, kastaniety, grzechotki, trójkąty, dzwonki i innych;
- rozpoznawania brzmienia poznanych instrumentów: trąbka, flet prosty, flet poprzeczny, skrzypce, akordeon, wiolonczela, saksofon, ksylofon;
- improwizowania ruchem na podany temat (ilustracja muzyczna): wiatr, burza, ptaki, liście, śnieg;
- słuchać muzyki i określać: nastrój, tempo, metrum, instrumenty.
Zajęcia prowadzi Pani Agata Stojecka ? pedagog-muzykoterapeuta, absolwentka UW ? kierunek pedagogika i oraz dwukrotna absolwentka Podyplomowych Studiów na Akademii Muzycznej ? kierunki: Muzykoterapia i Edukacja Artystyczna i Animacji Kultury. Od samego początku związana z Happy Kids.

Rekrutacja i Zapisy